AnasayfaHaberlerVine'ı Artık Web Üzerinden de Takip Edebileceksiniz

Vine’ı Artık Web Üzerinden de Takip Edebileceksiniz

Artık Vine videolarını web üzerinden izleyebilir, profillere ve anasayfa akışına bakabilir ve TV modu ile videoları tam ekran izleyebilirsiniz.

Twitter’ın Vine blogu üzerinden duyurduğu yeni özelliği ile artık Vine’ı web tarayıcınız üzerinden de görüntüleyebileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece vine.co adresini ziyaret ettikten sonra sağ üst taraftaki Login butonuna tıklayarak hesap bilgileriniz ile giriş yapmak.

Daha önce sadece uygulama üzerinden kullanılabilen Vine, kısa bir süre önce kişiye özel URL duyurusu ile web sinyallerini vermişti. Şimdi ise bu özelliğini aktif ederek kullanıcıların web üzerinden; anasayfa akışını görüntüleme, TV modunda videoları tam ekran izleyebilme, beğenme, yorum yapma ve paylaşma (veya revine) gibi özellikleri kullanmasını sağlayacak. Ayrıca istediğiniz Vine kullanıcısının profilini de görüntüleyebileceksiniz.

vine web profili
vine web profili

Uygulamada olan bütün özelliklerinin web versiyonunda da olduğu Vine‘ın web versiyonu için ekstra olarak koyulan tek özelliği TV modu. Videoları tam ekran izlemenizi sağlayan bu özelliği kullanmak için sağ üst tarafta bulunan televizyon ikonuna basmak yeterli. Tam ekran modundayken sağ ve sol ok tuşlarını kullanarak sayfa üzerindeki videoları sırasıyla izleyebilirsiniz.

vine web tv modu
vine web tv modu

Vine’ın web versiyonundaki tek dezavantajı video yüklenemiyor olması. Ne web kamerası ile ne de hazır olarak bulunan bir videoyu upload ederek video yüklenemiyor. Bu da Vine ile mobil tabanlı olarak devam edilmek istendiğini ortaya koyuyor.

Twitter, Vine’ın bu yeni sürümünün (1.0) kullanıcıların daha zengin daha eğlenceli bir web deneyimi için sadece bir başlangıç olduğunu ve bunu 2014 yılı içinde daha fazla geliştireceklerini de belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler