AnasayfaSosyal MedyaTwitter'ın Tasarımı Yine Değişiyor

Twitter’ın Tasarımı Yine Değişiyor

Henüz yeni tasarım değişikliğine giden Twitter, Facebook ve Google+ benzeri yeni profil tasarımı için çalışmalara başladı.

Yaklaşık olarak bir ay önce duyurulan ve geçtiğimiz günlerde tüm kullanıcılar için aktif olan Twitter’ın yeni tasarımı, tekrar değişikliğe uğrayacak gibi gözüküyor. Ancak bu seferki tasarım büyük ölçüde Facebook ve Google+’ın tasarımına benziyor.

Mashable tarafından yapılan habere göre Twitter yeni tasarım için kolları sıvamış durumda. Daha büyük bir profil tasarımı çalışmalarına başlayan Twitter, aynı Facebook ve Google+ platformlarındaki gibi daha büyük bir profil tasarımı üzerine yoğunlaşıyor.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Twitter yeni tasarım
Twitter yeni tasarım

Twitter‘ın çalışmalarına başladığı yeni profil tasarımında; 1500 x 500 px boyutunda bir kapak fotoğrafı ve Facebook – Google+ benzeri sol tarafa yerleştirilen profil fotoğrafı bulunuyor. Mevcut tasarıma göre çok daha farklı bir arayüze sahip olacak olan profil sayfalarında ayrıca takipçi, takip edilen, tweet vs gibi sayıları gösteren sekmelerin yanına favori, fotoğraf/video (yeni), liste gibi alanlar da eklenmiş. Üst menü ise şu anki menü tasarımı ile aynı gibi görünüyor. Bunların dışında en çok dikkat çeken yeniliklerden biri ise genişliğin arttırılması olmuş.

Kurulduğu andan itibaren metin odaklı tasarımlar yapan Twitter, öyle ki bu tasarımı ile çizgisini bozmuş olacak. Çünkü yeni tasarım görsel içerikleri daha ön plana çıkartıyor.

Mashable editörlerinden olan Matt Petronzio’nun Twitter hesabı üzerinden görülen bu yeni tasarım hakkında, şimdiden birçok kişi tasarımı beğenmediği yönünde yorumlar yapmaya başladı. Yeni tasarım ile birlikte tweetlerin artık kronolojik bir şekilde sıralanmayacak olmasının Twitter açısından büyük bir hata olduğu; Facebook ve Google+’a benzemesi sonucunda ise Twitter’ın özgünlüğünü kaybedeceği yönünde birçok tweet atıldı. Tabi bunun yanında yeni tasarımı beğenenler de oldu.

Peki siz yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler