AnasayfaSosyal MedyaTwitter'ın Facebook Benzeri Yeni Tasarımı Aktif Olmaya Başladı

Twitter’ın Facebook Benzeri Yeni Tasarımı Aktif Olmaya Başladı

Kısa süre içinde tasarımında birçok değişikliğe giden Twitter, son olarak Facebook’a benzeyen yeni tasarımını tüm kullanıcılar için aktif etmeye başladı.

Twitter’ın üst üste yaptığı tasarım değişikliklerine bir yenisini daha ekleyen Twitter son tasarımı ile oldukça fazla konuşulmaya başlandı. Büyütülmüş kapak fotoğrafı, baskın olan açık renkler, daha büyük yazı fontları, görselliğin ön plana çıkartılması gibi yeniliklerin geldiği yeni tasarım Twitter’dan çok Facebook‘a benzetiliyor.

Bugüne kadarki en büyük değişikliğe sahip olan bu son tasarımı yaklaşık olarak 2 ay önce Mashable sitesi gün yüzüne çıkarmıştı. Ancak o günden beri kullanıcılardan olumsuz geri dönüşler alan Twitter şimdi ise bu yeni tasarımı aktif hale getirmeye başladığını duyurdu.

Yeni Twitter tasarımı
Yeni Twitter tasarımı

Yavaş yavaş tüm kullanıcılarda aktif olmaya başlayan yeni Twitter tasarımında, üstteki örnekte gördüğünüz gibi profil fotoğrafı ile kapak fotoğrafının yerleşimi aynı Facebook’taki gibi tasarlanmış. Bunun yanı sıra profil fotoğrafının altında kişiye ait bilgiler yer alıyor. TT listesi ve “Kimi takip etmeli” bölümü de sağ tarafa yerleştirilmiş. Ayrıca tasarımda dikkat çeken bir diğer değişiklik ise tweetlerde kullanılan fontların daha büyük hale getirilmesi (etkileşime göre).

Yeni tasarım ile birlikte Twitter’a yeni bir özellik de geliyor: Tweet sabitleme özelliği. Bu özellik ile seçtiğiniz bir tweeti profil sayfanıza sabitleyerek sürekli olarak en üstte durmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra artık bir Twitter kullanıcısının profil sayfasını ziyaret ettiğinizde tweetler, fotoğraflar/videolar ve cevaplı tweetler olarak 3 farklı tweet akışı sayfasına bakabilirsiniz.

Belli bir kullanıcıya şu anda aktif olmuş olan yeni tasarım, tüm kullanıcılar de için çok yakın zamanda uygulanmış olacak. Ancak şu an yeni bir Twitter hesabı açarsanız yeni tasarımı aktif olarak görmüş olabilirsiniz.

Yeni Twitter tasarımını görmek isterseniz, örnek olarak Michele Obama’nın Twitter hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler