AnasayfaSosyal MedyaTwitter'ın Android Uygulaması Yeni Arayüzüne Kavuştu

Twitter’ın Android Uygulaması Yeni Arayüzüne Kavuştu

Popüler mikroblog servisi Twitter, Android sürümü için tasarladığı yeni uygulama arayüzünü kullanıma sunmaya başladı. Daha önce ekran görüntüleri sızdırılan yeni arayüze artık her an kavuşabilirsiniz.

Twitter’ın yeni Android arayüzünde ilk dikkat çeken şey, Material Design konseptinin uygulanması olarak karşımıza çıkıyor. Standart konseptte ana işleve sahip yuvarlak butonun sağ alt kısımda yer alması Twitter’da da görülüyor. Böylece kullanıcılar sabit olarak yer alan “Tweet” butonunu kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde tweet atabilecekler.

Yeni arayüzde dikkat çeken bir diğer yenilik ise daha önceden sağ üst kısımdaki hamburger menüde yer alan seçeneklerin yine Material Design konseptine uygun olacak şekilde gizli şekilde sol kısımda yer alması. Kullanıcılar soldan sağa kaydırma işlemi yaparak Profil, Öne Çıkanlar, Listeler, Bağlantılar, Ayarlar ve Yardım gibi seçeneklere ulaşabiliyor. En üst kısımda ayrıca isim, kullanıcı adı, profil ve kapak fotoğrafına da yer verilmiş durumda.

Zaman tünelindeki diğer menüler ise ufak tefek değişiklikler ile yine üst menüde sıralanmış durumda.

Yeni arayüzü global olarak kullanıma sunduğunu belirten Twitter, güncellenen Android uygulamasının da çok yakında tüm kullanıcılara ulaşacağını belirtiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler