AnasayfaHaberlerTwitter'ın 140 Karakter Limiti Kaldırılıyor mu?

Twitter’ın 140 Karakter Limiti Kaldırılıyor mu?

Söylentilere göre Twitter, DM’lerdeki karakter limitini kaldırmasının ardından şimdi de tweetlerde uygulanan 140 karakteri kaldırmayı planlıyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında DM’lerdeki 140 karakter limitini kaldıran Twitter’ın, şimdi de benzer bir uygulamayı tweetlerde de uygulayabileceği iddia edildi.

Re/Code tarafından yapılan habere göre Twitter, kullanıcıların tweetlerinde 140 karakterden daha fazla karakter kullanabilmelerini sağlamak amacıyla yeni bir ürün geliştiriyor. Henüz konuyla ilgili olarak ayrıntılar ortaya çıkmamış olsa da, Twitter’ın limit kaldırma işlemini dolaylı yoldan yapacağı tahmin ediliyor.

Twitter’ın CEO koltuğuna tekrar oturan Jack Dorsey‘in de Twitter’daki köklü değişiklikleri desteklediği biliniyor. Ancak yeni uygulamanın Twitter’ı Twitter yapan 140 karakter limiti özelliğini tamamen kaldırmayacağı düşünülüyor.

Yapılacak olan değişiklikler, limiti tamamen kaldırma olarak değil; dolaylı yoldan genişletme olarak ifade ediliyor. Hashtag’ler, fotoğraf ve videolar, mentionlar veya bağlantıların karakter limitine dahil edilmemesi veya uzun tweetlerin otomatik olarak parçalara ayrılması şeklinde bu kararın uygulanabileceği öngörülüyor.

Konuyla ilgili olarak diğer ayrıntılar gün yüzüne çıkmamış olsa da, Twitter’ın kendisini diğer platformlardan ayıran bu limiti kaldırması, amacı dışına çıkması anlamına geliyor. Ancak bu köklü değişimi dolaylı yoldan yapması kullanıcıların ve markaların Twitter’da çok daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlayabilir.

İlginizi çekebilir: Twitter’da Ne Kadar Uzmansınız? (TEST)

KAYNAKRE_CODE

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler