AnasayfaHaberlerTwitter'dan Doğrulanmış Hesaplar İçin Kalite Filtresi

Twitter’dan Doğrulanmış Hesaplar İçin Kalite Filtresi

Twitter’a gelen Kalite Filtresi özelliği sayesinde, doğrulanmış kullanıcılar artık tehdit, küfür, spam içeren tweetleri bildirim alanında gizleyebilecekler.

Twitter’ın iOS uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte doğrulanmış isme sahip Twitter kullanıcıları, kendilerine yazılan agresif içeriğe sahip tweetleri bildirim alanından temizleyebilecekler.

Quality Filter (Kalite Filtresi) ismiyle kullanıma sunulan yeni özellik, doğrulanmış Twitter kullanıcılarının; küfür, tehdit, spam içeren veya şüpheli hesaplardan gönderilen tweetleri bildirim alanında gizlemelerini sağlıyor.

Twitter Kalite Filtresi (Quality Filter)
Twitter Kalite Filtresi (Quality Filter)

Twitter’ın yeni Kalite Filtresi özelliği şimdilik sadece iOS cihazlarda ve doğrulanmış hesabı olan Twitter kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Diğer platformların ve standart kullanıcıların bu yeni filtreleme seçeneğinin avantajından faydalanıp faydalanamayacağı ise henüz belli değil.

Twitter’ın CEO’su Dick Costolo geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı konuşmada; Twitter’ın troller ile başının dertte olduğunu itiraf etmiş; ancak tüm bu troller, kötüye kullanımlar, küfür, tehdit ve spam içeren tweetler ve hesaplar için ciddi bir mücadele başlatacaklarının da sinyallerini vermişti. Aradan geçen kısa bir süre sonra Kalite Filtresi ile ilk görünen ilk adımı atmış oldu.

[vc_button title=”Twitter’da Ne Kadar Uzmansınız? (TEST)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/twitter-uzmanlik-testi”]

Yeni filtreleme seçeneğinin diğer kullanıcılar ve diğer platformlar için de aktif edilip edilmeyeceğini ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler