AnasayfaSosyal MedyaTwitter'a Facebook-Benzeri Emojiler Gelebilir

Twitter’a Facebook-Benzeri Emojiler Gelebilir

Popüler mikroblog servisi Twitter, Facebook Reactions benzeri yeni emojileri test ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Favori butonu yerine yeni “Beğen” butonunu kullanıma sunan Twitter, şimdi de bu ifadelerin kapsamını genişletmek istiyor. Facebook’a gelecek olan Facebook Reactions adındaki duygu ifadelerine benzeyen bu emojilerin, yeni kalp ikonunun alternatifi olarak kullanılacağı düşünülüyor.

@_Ninji isimli bir geliştiricinin Twitter’ın test aşamasındaki özelliklerini takip etmesi esnasında ortaya çıkan bu yeni emojiler arasında, gülme, ağlama, şaşırma, uyuma, sinirlenme vs gibi en çok kullanılan ifadeler yer alıyor.

Şimdilik test aşamasında olduğu için @_Ninji de bazı sorunlar ile karşılaştığını belirtiyor. Örneğin herhangi bir emojiye tıklandığında ilgili emojinin kaybolup onun yerine normal kalp işaretinin geçerli olması bunlardan biri.

Konuyla ilgili olarak Twitter kanadından ise henüz bir açıklama yapılmış değil. Eğer Twitter’ın bu çalışması gerçek ise, bundan böyle Facebook’un yanı sıra Twitter’da da bol bol emoji görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler