AnasayfaSosyal MedyaTwitter Yeni Tasarım Boyutları (2014)

Twitter Yeni Tasarım Boyutları (2014)

Twitter’ın yeni tasarımı ile birlikte değişen profil ve başlık (header) fotoğraflarının yeni boyutlarına göre kendi profil tasarımınızı yenileyin.

GÜNCELLEME: Sosyal Medya Görsel Boyutları 2015 başlıklı yazımız ile güncel görsel boyutlarına ulaşabilirsiniz.

Twitter’ın Nisan ayının başında duyurduğu yeni arayüzü ile birlikte değişen tasarım boyutları da birçok kişinin eski tasarımı ile uyumsuzluk problemlerini beraberinde getirdi. Hem profil fotoğraflarının hem de başlık (header) fotoğraflarının büyümesi sonucu birçok kişi yeni fotoğraf arayışı içine girmiş durumda. Peki yeni tasarıma göre fotoğraf ölçüleri ne olmalı?

Twitter yeni tasarımı
Twitter yeni tasarımı

Eski Twitter tasarımda 81×81 px boyutunda olan profil fotoğraflarının yeni boyutları 400×400 px olarak büyütülürken; 520×260 px olan header boyutları da hayli büyütülerek 1500×500 px olarak tasarlanmış durumda. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var; eğer tasarımın tamamına hakim olmak istiyorsanız alt, üst, sağ ve sol kısımlarda biraz boşluk bırakmanızda fayda var. Çünkü header fotoğrafları, -küçük de olsa- Twitter’ın görüntülendiği cihazın ekran boyutuna göre farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla fotoğrafı boyutlandırırken veya yeni bir tasarım yaparken bunu göz önüne almalısınız.

Twitter yeni tasarım boyutları
Twitter yeni tasarım boyutları

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler