AnasayfaSosyal MedyaTwitter, Tweetler İle Kontrol Edilebilen Drone Patenti İçin Başvuru Yaptı

Twitter, Tweetler İle Kontrol Edilebilen Drone Patenti İçin Başvuru Yaptı

Amaç drone'lar ile özçekim ve canlı video yayını...

Amazon’un ve Google’ın ardından şimdi de Twitter, insansız hava araçları olarak bilinen drone’lara ilgi duymaya başladı. Ancak bu sefer amaç kargo teslimatı değil; drone’lar ile özçekim (selfie) ve canlı video yayını yapmak…

Twitter’ın geçtiğimiz hafta sonu yaptığı patent başvurusu, Twitter hesapları üzerinden yönetilerek özçekim ve canlı video yayını yapabilen drone’ları kapsıyor. Ancak bu durum Twitter’ın yeni bir drone geliştirmesinden ziyade, Twitter ile entegre halde çalışan drone sistemini açıklıyor diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tokyo’da İzinsiz Drone Uçurursanız Ne Olur?

Twitter’ın bu sene içinde piyasaya sunduğu canlı yayın uygulaması Periscope’un da, drone’lar ile Twitter arasında kurulacak olan entegrasyon işleminde -özellikle canlı video yayınlarında- altyapı sağlayacağı düşünülüyor.

Yeni format ile ilgili CNBC’nin sorusuna verilen cevapta ise detay vermekten ziyade sadece iki kelime söyleniyor: “Drone Selfies”. Yani kurulacak olan bu yeni sistemde selfie’lerin öne çıkacağı vurgusu yapılıyor.

KAYNAKCNBC

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler