AnasayfaSosyal MedyaTwitter'da Varsayılan Takip Limiti 5000 Oldu

Twitter’da Varsayılan Takip Limiti 5000 Oldu

Twitter’ın takip edilen/takipçi oranına göre arttırılan takip limitinde başlangıç limiti 2000’den 5000’e çıkartıldı.

Twitter‘a yeni başlayanlar, daha doğrusu az takipçisi olan kullanıcılar için uygulanan 2000’lik takip limiti artık 5000 oldu. Yani kullanıcılar artık az takipçiye sahip olsa da 5000 kişiye kadar kullanıcı takibi yapabilecek.

Standart takip limiti dışındaki takip etme sayıları, kullanıcıların takipçi sayısına göre belirleniyor. Örneğin bir kullanıcının toplam 100 takipçisi varsa, o kullanıcı artık toplamda maksimum 5000 kişiyi takip edebiliyor. Örneğin 10 bin takipçisi varsa o zaman da belirli bir orana orana göre bu limiti aşabiliyor.

Peki bu limit neden var ve şimdi neden arttırıldı?

Twitter da diğer platformların çoğunda olduğu gibi bazı limitlere sahip. Bot vs gibi yazılımların veya agresif takip eden kişilerin önüne geçebilmek için koyulan bu limitler, Twitter’ın bu sistemlere karşı kullandığı mekanizmayı geliştirmesinden dolayı arttırılmış durumda. Yani geliştirilen yeni sistem daha kapsamlı çözümleme yapabiliyor.

Sosyal Medyada İdeal Karakter, Kelime ve Dakika Uzunlukları

Limit arttırılmasının bir diğer nedeni ise Twitter’ın son zamanlardaki grafiğinin durgunluk göstermesi olarak yoruluyor. Böylece takip limitinin arttırılmasıyla birlikte Twitter’ın da kullanıcı sayısı ve takipçi sayılarını arttırarak platformdaki etkileşim grafiğini yükselteceği düşünülüyor.

NOT: Twitter’ın uyguladığı yeni limit artışı sadece toplam takipçi sayısında geçerlidir. Günlük olarak takip edebileceğiniz maksimum kullanıcı sayısı eskiden olduğu gibi yine 1000’dir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler