AnasayfaHaberlerTwitter Hindistan'da Araştırma Tesisi Açıyor

Twitter Hindistan’da Araştırma Tesisi Açıyor

Hindistan’daki yatırım faaliyetlerini hızla sürdüren Twitter, şimdi de Bangalore şehrinde bir araştırma tesisi açıyor.

Hindistan’daki hızla artan internet ve teknoloji kullanım potansiyelini göre Twitter geçtiğimiz Kasım ayında Hindistan’daki faaliyetlerini arttıracaklarını açıklamış ve iki ay sonra da Hindistan merkezli cevapsız arama girişimi ZipDial‘ı satın alacağı yönünde söylentiler ortaya çıkmış ve daha sonradan bu söylentiler doğrulanmıştı.

Twitter’ın Hindistan’daki faaliyetleri ile ilgili olarak bir haber de The Financial Times‘dan geldi. Buna göre Twitter, Hindistan’ın Silikon Vadisi olarak bilinen Karnataka eyaletinin başkenti Bangalore’de bir araştırma ve tasarım merkezi kuracak. Yeni tesis Twitter’ın bu alanda ABD dışında açtığı ilk resmi ofis olma özelliğini taşıyacak.

ZipDial
ZipDial

Twitter Bangalore’de açacağı tesisde, ZipDial ekibi başrolü oynayacak. ZipDial ekibi ile birlikte Twitter bu açılan araştırma ve tasarım merkezinde büyüyen pazara odaklanarak çalışmalarını sürdürecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler