AnasayfaHaberlerTwitter DM'lerinde 140 Karakter Limiti Kaldırılıyor

Twitter DM’lerinde 140 Karakter Limiti Kaldırılıyor

Tweetlerde olduğu gibi mesajlara da (DM) 140 karakter limiti koyan Twitter, bu limiti artık kaldıracaklarını duyurdu.

Twitter’ın CEO’su Dick Costolo’nun Temmuz ayında görevini Twitter kurucusu Jack Dorsey’e bırakacağı haberinin hemen ardından, Twitter’dan yeni bir açıklama daha geldi. Ancak bu seferki açıklama yönetim değişikliği ile ilgili değil; Twitter DM’lerindeki karakter limitiyle ilgili.

Bildiğiniz üzere Twitter’da kullanıcılar, tweetlerde olduğu gibi Twitter mesajlarında, yani DM’lerde de 140 karakter limitine tabi tutuluyordu. Ancak Twitter’dan gelen yeni bir açıklamaya göre artık DM’lerdeki bu karakter limiti artık kaldırılıyor.

Yapılan açıklamada Temmuz ayı itibari ile bu limiti kaldıracakları belirtilirken; tweetler ile ilgili herhangi bir değişikliğin yapılmayacağı, dolayısıyla tweetlerdeki 140 karakter limitinin halen sürdürüleceği de vurgulandı.

Twitter’ın bu yeni hamlesi her ne kadar küçük bir yenilik olarak görünse de; anlık mesajlaşma sektörüne girmesi düşünülen Twitter için özellikle mobil odaklı sürpriz bir çıkış yapacağı tahmin etmek mümkün.

Twitter’da Ne Kadar Uzmansınız? (TEST)

Twitter’ın karakter limiti kaldırılan DM’leri, Dick Costolo’nun Temmuz ayındaki istifasının ardından kullanılabilir olacak. Bu sayede kullanıcılar popüler mikroblog platformunda artık daha uzun metin metinler ile mesajlaşabilecek.

KAYNAKTWITTER

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler