AnasayfaHaberlerTwitter, Android Ekran Kilidi Uygulaması Cover'ı Satın Aldı

Twitter, Android Ekran Kilidi Uygulaması Cover’ı Satın Aldı

Android cihazlar için geliştirilen ve bir ekran kilidi uygulaması girişimi olan Cover, Twitter tarafından satın alındığını duyurdu.

Cover’ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Twitter, kullanıcıların cihaz kullanımını kolaylaştırmak adına geliştirilen Cover adındaki ekran kilidi uygulaması girişimini satın aldı. Uygulamayı geliştiren Cover ekibi de Twitter’ın bünyesine katıldı. Twitter’ın bu girişimi satın almasıyla ile neyi amaçladığı ise henüz bilinmiyor.

Bir ekran kilidi uygulaması olan Cover, lokasyon bazlı kullanıcı davranışlarını izleyerek, kullanıcının nerede hangi uygulamaları kullandığını izliyor ve kullanıcı o bölgedeyken ekran kilidindeki arayüzüne o uygulamaları getiriyor. Kısaca kullanıcının Android cihazındaki ekran kilidine, o kişinin ihtiyacı olan uygulamaların kısayollarını getiriyor. Bu da Cover’ı oldukça akıllı ve başarılı bir uygulama yapıyor.

Cover + Twitter
Cover + Twitter

Geçtiğimiz Ekim ayında açılan ve halen BETA aşamasında olan Cover uygulamasının Twitter tarafından satın almasının ardından kapatılıp kapatılmayacağı konusunda net bir düşünceleri olmadığını söyleyen Cover, aksine yeni bir güncellemenin de yolda olduğunu belirtti. Ancak yine de uygulamanın kapatılıp kapatılmayacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok.

Twitter’ın bir Android uygulaması girişimini satın almasını, sürekli büyüme gösteren Android ekosisteminde geri kalmak istemediğinin bir göstergesi olarak yorumlayabiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler