AnasayfaHaberlerTwitter Artık Tweet Yanıtlarını Grup Halinde Gösterecek

Twitter Artık Tweet Yanıtlarını Grup Halinde Gösterecek

Twitter’daki tweet altına yazılan yanıtlar, artık birbiriyle olan ilişkilerine göre gruplar halinde gösterilecek.

Bundan iki sene önce Twitter’da tweetlere yazılan yanıtlar, timeline şeklinde gözükmeye başlamıştı. Bu sayede yazılan yanıtlar bir grup halinde gösteriliyor ve eskisine göre çok kolay bir şekilde anlaşılabiliyordu. Ancak tweet altına yazılan yanıtların sayısı arttıkça bunları görüntülemek işkence haline gelebiliyordu. Bu durumun farkında olan Twitter ise yeni bir özellik ile karşımıza çıktı.

Twitter’a gelen yeni özellik sayesinde artık birbiriyle ilişkili olan tweetler gruplar halinde gösterilecek. Yani orijinal tweetin altındaki tweetlere farklı kullanıcıların tweet atmasıyla birlikte bu tweetler yanıt alanında gruplar halinde gösterilmiş olacak.

Twitter yanıtları gruplama

Yukarıdaki örnekte de gördüğünüz üzere yanıt alanında birbirlerini mention’layarak atılan tweetler, grup halinde gösteriliyor. Bu sayede kullanıcılar sadece belli başlı tweetleri değil, birbiriyle ilişkili olan tweetleri de görmüş oluyor. İstenildiği takdirde tüm yanıtlar da görülebiliyor.

Tweetlerin grup halinde gösterilmesinin bir şartı olarak birbirlerini mention’laması olduğunu söylemiştik. Bir diğer şartı ise orijinal tweet sahibi mention’lamak. Yani orijinal tweetin sahibini tweetinizde bahsetmezseniz, o zaman ilgili sohbet grup halinde gösterilmiyor.

Yeni özellik an itibariyle Twitter.com üzerinde aktif edilmiş durumda. Mobil uygulamalara ise kısa zaman içerisinde gelmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler