AnasayfaHaberlerTwitter Alkol Markaları İçin Yaş Doğrulama Sistemine Düzenleme Getirdi

Twitter Alkol Markaları İçin Yaş Doğrulama Sistemine Düzenleme Getirdi

Twitter, platformdaki alkol markalarını takip edebilmek için uygulanan yaş doğrulama sistemine düzenleme getirdi.

Twitter‘ın yaklaşık olarak 1 yıl önce duyurduğu alkol markaları için uygulanan yaş doğrulama sistemine yeni düzenlemeler geldi. Artık kullanıcılar ve alkol markaları, yaş doğrulama sistemini daha kolay bir şekilde kullanabilecek.

Buna da bir göz atın >> “Resim İçerikli Tweetler Daha Fazla Tıklama, Retweet ve Favori Alıyor

Daha önce uygulanan yaş doğrulama sisteminde kullanıcı bir alkol markası hesabını takip etmeye başladıktan kısa bir süre sonra bir mesaj (DM) alıyor ve ilgili marka hesabı tarafından gönderilen mesajda kullanıcı yaş doğrulama sayfasına yönlendiriliyor ve eğer kullanıcının yaşı tutuyorsa takip etmeyi sürdürebiliyordu. Ancak Twitter tarafından duyurulan düzenlemeye göre artık bu sistem; Twitter.com, Android ve iOS platformlarında herhangi bir mesaj (DM) gönderilmeden, direkt olarak Twitter platformu üzerinde uygulanacak. Yaş sınırı ise kullanıcının bulunduğu ülkenin standart alkol yaş sınırına göre belirlenecek.

Twitter, kullanıcın yaşını doğrulaması ile birlikte başka bir alkol hesabı için tekrar yaş doğrulamasına gerek duymayacağını ve girilen doğum günü bilgilerini saklamayacaklarını da belirtti.

Twitter’ın (yeni düzenleme için!) anlaştığı markalar arasında şimdilik sadece Bud LightJim BeamKnob CreekHeineken, ve Bacardi var. İlerleyen günlerde diğer markalar ile de anlaşma yapılması bekleniyor.

Twitter, yaş doğrulamasına getirdiği yeni düzenlemeyi ise aşağıdaki gibi üç adımla anlattı:

twitter-yas-dogrulama
twitter-yas-dogrulama

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler