AnasayfaHaberlerTwitter Alıntı Tweet Özelliğini Kullanıma Sundu

Twitter Alıntı Tweet Özelliğini Kullanıma Sundu

Twitter kullanıcıların bir tweeti alıntı olarak retweet edebilmelerini sağlayan yeni özelliğini kullanıma sundu.

Twitter daha önce web üzerinde olmayan; mobil uygulamaları üzerinden ise sadece manuel olarak yapılabilen alıntı tweet özelliğine nihayet çeki düzen verdi. Birçok kullanıcının beklediği bu özellik yeni bir tasarıma ve yapıya büründü.

Twitter’a gelen yeni Alıntı Tweet özelliği; kullanıcıların artık manuel olarak metin şeklinde alıntı yapmak yerine alıntılanan tweeti kendi tweetlerine olduğu haliyle yerleştirebilmelerini sağlıyor.

Twitter Alıntı Tweet
Twitter Alıntı Tweet

Daha önceden mobil uygulamalar üzerinden retweet butonuna basıldığında tweetler manuel olarak alıntılanabiliyor ve kullanıcıların kendi yazdıkları tweet ile alıntılanan tweet aynı alanda gözüküyordu. Açıkçası bu çok da estetik bir görünüme sahip değildi.

Web üzerinden şu anda kullanılabilen Alıntı Tweet özelliği, mobilde ise sadece iOS uygulaması üzerinden kullanabiliyor. Özelliğin Android uygulamasına ise yakın zamanda geleceği belirtiliyor.

Twitter Alıntı Tweet iOS
Twitter Alıntı Tweet iOS

Yeni özellik ile birlikte alıntı alanına toplamda 116 karakterlik tweet yazılabiliyor. Yani alıntılanan tweet ne kadar uzun olursa olsun toplam 24 karaktere karşılık geliyor.

[vc_button title=”Twitter’da Daha Fazla Retweet Almanızı Sağlayacak 5 İpucu” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/twitterda-daha-fazla-retweet-almanizi-saglayacak-5-ipucu”]

Alıntı Tweet Özelliği nasıl kullanılır?

Başkalarının tweetlerine kendi yorumunuz ekleyebilmek için;

Web’den;

  1. Bir tweetin üzerine gelin.
  2. Retweet simgesine tıklayın.
  3. Açılan pencerede Bir yorum ekle alanına yorumlarınızı girin.
  4. Tweet butonuna tıklayın.

Mobilden;

  1. Bir tweetin üzerine gelin.
  2. Retweet simgesine dokunun.
  3. Alıntı Tweet öğesine dokunun.
  4. Bir yorum ekleyin ve Tweet öğesine dokunun.

NOT: Kendi alıntı tweetinizi retweetleyemezsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler