AnasayfaHaberlerYaratıcı Bir Twitter Kampanyası: Tweet Atan Tavuk "Betty"

Yaratıcı Bir Twitter Kampanyası: Tweet Atan Tavuk “Betty”

Bir tavuk tweet atabilir mi demeyin… Avustralya merkezli Chicken Treat isimli restorantın “Betty” isimli tavuğu her gün tweet atıyor.

Sosyal medya platformlarının gelişimiyle birlikte her geçen gün, markaların bu mecralarda yaratıcı sosyal medya kampanyalarına imza attığına şahit oluyoruz. Bunların arasında en ilginç özelliğe sahip olanlardan biri de Avustralya merkezli restoran zinciri Chicken Treat tarafından başlatılan tweet atan tavuk olarak karşımıza çıkıyor.

Chicken Treat’in resmi Twitter hesabı geçici bir süreyle “Betty” isimli bir tavuğa devredilmiş durumda. Peki Betty’nin buradaki görevi ne? Bir Twitter fenomeni haline gelen bu tavuğun asıl amacı, 5 harfli anlamlı bir İngilizce kelime üretene kadar kümesindeki klavyeyi kullanarak canlı tweetler atmak. Betty eğer bunu başarırsa Guinness Rekorlar Kitabı‘na girmiş olacak.

Betty’nin şu ana kadar attığı tweetler arasında anlamlı bir kelime bulunmuyor. Ancak Chicken Treat bu anlamsız kelimelerden de güzel malzemeler çıkartıyor. Örneğin tavuğun attığı anlamsız tweetler; özlü sözler, görseller ve videolar ile birleştirilerek yaratıcı içerikler oluşturuluyor.

8 Ekim 2015 tarihinde başlatılan kampanya, şu ana kadar başarıya ulaşmış değil. Ancak Chicken Treat 30 Ekim 2015 tarihine kadar bunu başaracağını düşünüyor. Bakalım Betty bu işin üstesinden gelip Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilecek mi, hep birlikte görmüş olacağız.

İşte Betty’nin attığı tweetlerden bazıları (@ChickenTreat#chickentweet):

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler