AnasayfaHaberlerTumblr'da Arşivler Artık İçerik Türüne Göre Filtrelenebilecek

Tumblr’da Arşivler Artık İçerik Türüne Göre Filtrelenebilecek

Tumblr’a gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık arşivleri yazının türüne göre filtreleyerek daha kolay erişim sağlayabilecek.

En hızlı büyüyen platformlar arasında yer alan Tumblr, kullanıcı odaklı yeniliklerine devam ediyor. Geçtiğimiz Aralık ayında yeni keşfet butonuyla kullanıcıların yeni blogları keşfetmelerini sağlayan Tumblr, ardından sanatçılara yönelik başlattığı Tumblr Creatrs programıyla da kendi çoğunluk kitlesine verdiği değeri göstermişti. Şimdi de kullanıcıların eski yazılara daha hızlı erişim sağlayabilmesi adına içerik türüne göre arşiv filtreleme özelliğini duyurdu.

Bundan önce, eğer aradığınız eski bir içeriğin tarihini bilmiyorsanız, Tumblr’da bu içeriği bulmak oldukça zor hale gelebiliyordu. Ancak Tumblr’a gelen yeni filtreleme türü sayesinde artık arşivler sadece tarih olarak değil; yazı, fotoğraf, alıntı, bağlantı, sohbet, ses ve video gibi içerik türlerine göre de filtrelenecek ve bu sayede kullanıcılar eski yazıları çok daha hızlı bir şekilde bulabilecek.

Tumblr Arşiv Filtreleme
Tumblr Arşiv Filtreleme

Yeni filtreleme türünü, blog sahibinin avatarı üzerine tıklayıp Arşiv sayfasına giderek, zaman filtresinin yanında bulunan içerik türlerininden dilediğinizi seçerek kullanabilirsiniz.

En hızlı büyüyen platform olarak kayıtlara geçen Tumblr’ın, özellikle son zamanlarda platforma getirdiği kullanıcı odaklı yenilikler, önümüzdeki zaman diliminde de büyüme stabilitesini koruyacağının bir işareti olarak yorumlanabilir.

Yaptığı yenilikler ile sürekli kullanıcılarının yüzünü güldüren Tumblr, bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi yeniliklerle karşımıza çıkacak, hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler