AnasayfaTeknolojiTelegram, IŞİD Bağlantılı 78 Kanalı Sildiğini Açıkladı

Telegram, IŞİD Bağlantılı 78 Kanalı Sildiğini Açıkladı

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, Beyrut ve Paris’te yaşanan terör saldırılarının ardından 12 dilde IŞİD bağlantılı 78 kanalı sildiğini açıkladı.

Beyrut ve Paris’te yaşanan terör saldırılarının ardından, IŞİD’e karşı alınan önlemlere devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde IŞİD’i internetten sileceğini açıklayan Anonymous hacker grubunun ardından şimdi de popüler mesajlaşma platformu Telegram, 12 dilde IŞİD bağlantılı halka açık 78 kanalı sildiğini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, kullanıcıların geri bildirimleri üzerine IŞİD tarafından kullanıldığı belirtilen ve incelemeye alınan 78 kanalın silindiği ifade edildi. Ayrıca uygulamaya gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte, kullanıcıların bu tarz kanalları daha kolay rapor edebilecekleri yeni bir yöntem geliştirdiklerine de vurgu yapıldı. Açıklamanın tam metni ise şöyle:

Telegram IŞİD açıklaması

Açıklamaya göre sadece terör örgütlerine yönelik bir engelleme ise söz konusu değil. Bunun yanı sıra pornografi içeren kanallar da Telegram’ın engeline takılmış durumda.

Mesajların şifrelenerek gönderilmesi özelliğiyle ön plana çıkan Telegram’ın terör örgütlerinin iletişimi için oldukça müsait bir platform olduğunu söylemek mümkün. Dolayısıyla bu konuya Telegram’ın doğrudan kendisinin müdahale etmesi oldukça önem arz ediyor diyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler