AnasayfaSosyal MedyaTamamen Yenilenen Google+ Gün Yüzüne Çıktı

Tamamen Yenilenen Google+ Gün Yüzüne Çıktı

Birçok kişi tarafından hala benimsenemeyen Google+, tamamen baştan tasarlanan yeni arayüzü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

İnternet kullanıcıları her ne kadar bir türlü alışamamış olsa da, istediği üne kavuşamayan Google+ yeniliklerine devam ediyor. Bu yıl içerisinde Koleksiyonlar vs. gibi çeşitli çekirdek özellikleri bünyesine katan Google+, şimdi ise tamamen yeni bir arayüz ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Birçok kişi tarafından -tabiri caizse- “ölü platform” olarak tanımlanan Google+, aslında küçümsenmeyecek bir potansiyele sahip. Zira sadece Topluluklar bölümüne her gün ortalama 1 milyon katılımın sağlandığı belirtiliyor. Kullanıcılarını dinleyerek geri bildirimlerini dikkate alan Google ise bu platformu daha kullanıcı dostu hale getirmek için yeni arayüzünü kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Kullanıcı geri bildirimlerine göre Topluluklar ve Koleksiyonlar alanları üzerinde durduklarını belirten Google, kullanıcıların yeni şeyler keşfettikleri, yeni kişiler ile tanıştıkları ve bunları kolay bir şekilde gerçekleştirebildikleri bu alanların önemli bir yere sahip olmasından dolayı Google+’ı yenileme ihtiyacı duyduğunu ifade ediyor.

Yeni Google+ Arayüzü

Yeni Google+’ta kullanıcıların aktif olarak kullandıkları Topluluklar ve Koleksiyonlar alanları platformun merkezine yerleştirilmiş durumda. Kullanıcıların ilgi alanlarına göre tasarlanan yeni arayüz daha sade olarak kullanıcının karşısına çıkıyor. Ayrıca yeni Google+ deneyimi sadece web üzerinde değil; yenilenen Android ve iOS uygulamalarında da sağlanabiliyor. Ayrıca yeni Google+’ın ana sayfası üzerinden gönderi paylaşımı, arama, bağlantı kurma, yeni içeriklere ulaşma gibi işlemler de oldukça sadeleştirilmiş durumda.

An itibariyle web üzerinden aktif edilecek olan yeni arayüz, iOS ve Android uygulamalarına ise önümüzdeki günlerde gelmiş olacak. Google+’ın yeni arayüzünün olumlu olarak geri dönüş sağlayıp sağlayamayacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler