AnasayfaTeknolojiSteve Wozniak: "Apple Artık Olması Gerektiği Gibi Bir Şirket Değil"

Steve Wozniak: “Apple Artık Olması Gerektiği Gibi Bir Şirket Değil”

Apple kurucularından olan Steve Wozniak, Reddit’te düzenlenen AMA (Ask Me Anything) isimli soru-cevap etkinliği kapsamında bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Apple’ın şu anki durumuna ve ürünlerine yönelik kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Steve Wozniak, Apple’ın artık olması gerektiği gibi bir şirket olmadığını belirtti.

Apple ürünleriyle ilgili düşüncelerini ve deneyimlerini dile getiren Wozniak, Apple’ın akıllı saati Apple Watch ile ilgili bazı önemli açıklamalar yaptı. Apple’ın donanım konusundaki ağırlığını kaybetmesiyle ilgili şüphelerini ifade eden Apple kurucu ortağı, Apple Watch ile birlikte şirketin artık teknolojiden ziyade, mücevher sektörüne giriş yaptığını vurguladı.

Apple Watch doğrultusunda şirketin şu anki durumunu ele alan Wozniak şunları dile getirdi:

“Bazı endişelerim var. Apple Watch’umu seviyorum, ancak Apple Watch’un insanların kendilerini ne kadar önemli hissetiklerini gösterecek 500-1100 dolarlık bir ürün olması bizi mücevher sektörüne itmiş oldu.

Apple artık olması gerektiği gibi bir şirket değil; ya da artık dünyayı değiştiren bir şirket değil.”

Apple’ın sorununun yönetimsel olmadığını ve Apple’ın CEO’su Tim Cook’tan oldukça memnun olduğunu belirten Wozniak, asıl sorunun ürün ve modellerdeki çeşitliliğin artması olduğunu vurguladı. Daha önce az sayıda ancak kaliteli Apple ürünlerinin piyasada yer aldığını ve Apple’ın bu özelliği ile Apple olduğuna dikkat çeken Wozniak, artık ürün konusundaki çeşitliliğin sınırlı tutulmadığını belirtti.

Steve Jobs’a İlham Veren 10 Şarkı

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler