AnasayfaHaberlerSpotify'da Video Reklam Dönemi Başladı

Spotify’da Video Reklam Dönemi Başladı

Dünyanın en popüler müzik servislerinden olan Spotify, sadece platformu ücretsiz olarak kullananlara gösterilecek olan yeni video reklamlarını duyurdu.

Kullanıcılarına çevrimiçi ve çevrimdışı müzik dinleme imkanı sağlayan Spotify, platformu ücretsiz kullanan kişiler üzerinden gelir sağlamayı hedefliyor. Buna göre Spotify’ı ücretsiz kullanan kişiler artık platform üzerinde video reklamlar ile karşılaşacak.

10 milyondan fazla ödeme yapan kullanıcısı ve 56 ülkede (geçtiğimiz sene Türkiye’ye de geldi) 40 milyondan fazla toplam aktif kullanıcısı bulunan Spotify, platformu ücretsiz olarak kullanan 30 milyon kullanıcı üzerinden de gelir sağlamak adına platformda artık video reklamların da yer alacağını duyurdu. Sadece ücretsiz kullanan kişilere gösterilecek olan video reklamlar hem masaüstü hem de mobil uygulamalarda yer alacak.

Spotify’ın video reklamları masaüstü ve mobil olarak ikiye ayrılacak. Masaüstü uygulaması için düzenlenen ve “Video Takeover” olarak adlandırılan reklamlarda, kullanıcılara 15 veya 30 saniyelik video reklamlar gösterilecek.

Video Takeover
Video Takeover

Mobil kullanıcıları hedefleyecek olan “Sponsored Sessions” reklamlarında ise kullanıcıların kısa video reklamları izlenmesi sağlanacak. Kullanıcılar reklamları izlemeyi kabul ettiği takdirde, 30 dakika ücretsiz müzik dinleme imkanına sahip olacak.

Sponsored Sessions
Sponsored Sessions

Sonuç olarak, reklam vermek isteyen markalar, platformu ücretsiz olarak kullanan 30 milyon kullanıcıya ulaşarak reklamlarını gösterebilecek. Aynı zamanda kullanıcılar ise bu reklamları izleyerek ücretsiz müzik dinleme hakkına sahip olabilecekler.

Spotify for Brands kapsamında şimdiden Coca-Cola, Ford, McDonald’s ve NBC Universal Pictures Spotify ile video reklam konusunda anlaşmış durumda. ABD’ye özel olarak ise Kraft, Target ve Wells Fargo reklam verecek olan markalar arasında yer alıyor. Reklamların 2015 yılı itibariyle aktif edilmesi planlanıyor.

Konu ile ilgili olarak Spotify tarafından hazırlanan tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler