AnasayfaİnternetSpotify, Konserlerin Fotoğraf ve Videolarını Toplayan CrowdAlbum'u Satın Aldı

Spotify, Konserlerin Fotoğraf ve Videolarını Toplayan CrowdAlbum’u Satın Aldı

Popüler müzik platformu Spotify, konserler, etkinlikler ve diğer sahne sanatlarının fotoğraf ve videolarını toplayarak pazarlamasını yapan CrowdAlbum girişimini satın aldı.

2013 yılından bu yana sanatçılar için görsel hikayeler oluşturmak amacıyla medya materyalleri toplayan CrowdAlbum, gücünü de bir bakıma müzik gruplarının hayran kitlesinden alıyor diyebiliriz.

Startup olarak çalışmalarını sürdüren CrowdAlbum, şimdiye kadar tanınan birçok sanatçıyla birlikte çalışmış durumda. Diplo, Death Cap for Cutie, Lil Wayne ve Fallout Boy ise bunlardan bazıları.

Spotify’ın CrowdAlbum’u satın almasıyla birlikte ne yapacağını tahmin etmek de çok zor değil. Zira daha önce Fan Insights özelliğini kullanıma sunarak sanatçıların kendi hayranları ile ilgili çeşitli bilgi toplayabilmelerini sağlayan Spotify, Concerts özelliği ile de sevilen sanatçıların yakınlardaki etkinliklerini göstermeyi sağlıyor. Dolayısıyla CrowdAlbum’un de bu özellikler ile entegre edilen bir üçüncü servis olarak kullanılacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca CrowdAlbum’un arşivinde olan fotoğrafların, sanatçıların Spotify biyografilerinde de kullanılabileceği öngörülüyor.

Sonuç olarak, Spotify’da artık daha fazla fotoğraf, daha fazla video görmeye başlayacağız.

Spotify’dan Müzikte 2015 Yılı Özeti: Year In Music

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler