AnasayfaHaberlerSony'nin Vaio Birimini Satacağı Söylentileri Resmi Olarak Doğrulandı

Sony’nin Vaio Birimini Satacağı Söylentileri Resmi Olarak Doğrulandı

Sony, artık bilgisayar üretmeyeceği konusundaki söylentilere açıklık getirdi ve Vaio birimini satacağını, TV birimini bünyesinden ayıracağını belirtti.

Söylentilere göre Sony’nin artık bilgisayar üretmeyeceğini, Vaio birimini ise başka bir Japon firmasına satacağını sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise Sony kanadından bir açıklama geldi ve söylentiler doğrulanmış oldu.

Sony’nin resmi sitesinde yapılan açıklamada, Sony’nin artık bilgisayar işinden çekileceğini ve TV birimini ise bünyesinden ayırarak farklı bir kuruluş olarak çalışmalarına devam ettireceğini belirtildi.

Yapılan açıklamada Sony’nin Vaio biriminin yine bir Japon firması olan Japan Industrial Partners (JIP)‘a satılacağı belirtilirken, satış işlemlerinin ise Mart ayının sonlarına doğru gerçekleştirileceği açıklandı.

sony vaio
sony vaio

Buna göre Sony artık bilgisayar üretimi yapmayacak. Bunun yerine akıllı, telefon, tablet ve yeni teknolojiler üzerine çalışmalarını sürdürecek. CES 2014 etkinliğinde oldukça ilgi gören bir marka olmasına rağmen, herhangi bir bilgisayar tanıtımı yapmayan Sony, etkinlikte bir nevi bunun sinyallerini vermişti.

TV birimi ile ilgili de yapılandırmaya gideceğini belirten Sony, Haziran 2014 tarihinden itibaren TV birimini Sony’nin bünyesinden ayırarak farklı bir kuruluş olarak çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler