AnasayfaHaberlerSnapchat'te Reklam Dönemi Başlıyor

Snapchat’te Reklam Dönemi Başlıyor

Popüler anlık görüntü paylaşım platformu Snapchat ilk reklam modelini geliştirdi. Reklamlar “Recent Updates” kısmında yer alacak.

Snapchat, bir süredir üzerinde kafa yorduğu reklam sistemini bu hafta aktif edeceğini duyurdu. Daha önce yapılan açıklamalarda da kullanıcıları rahatsız etmeyen ve uygulamanın düzenini bozmayan reklam modeli geliştirmek istediğini ifade eden Snapchat, resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada bu hafta içerisinde “Recent Updates” bölümü üzerinden ilk reklamlarını yayınlamaya başlayacaklarını belirtti.

Birçok şirketin reklam için kullanıcıların verilerini topladığını ancak Snapchat reklamlarının bu doğrultuda çalışmayacağını belirten Snapchat, kullanıcı istemediği sürece reklamların açılmayacağını belirtti.

[vc_button title=”Markalar Snapchat’i Kullanmalı Mı?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/markalar-snapchat-i-kullanmali-mi”]

İlk olarak ABD’deki kullanıcılara gösterilecek olan reklamlar, “Recent Updates” (Yakındaki Güncellemeler) alanında normal bir snap gibi yer alacak. Kullanıcı reklamı izlemediği sürece ilgili reklam bu alanda 24 saat duracak ve ardından kaldırılacak.

Snapchat reklamlarının kullanıcılarının sohbetlerinde veya snaplerinde yer almayacağı belirtilirken, reklam geliri ile Snapchat kullanıcılarına daha iyi deneyim yaşatacak ürünler ve özellikler geliştireceklerinin de sözü verildi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler