AnasayfaSosyal MedyaSnapchat'ten Güvenli İnternet Günü'ne Özel "Güvenlik Merkezi"

Snapchat’ten Güvenli İnternet Günü’ne Özel “Güvenlik Merkezi”

Snapchat, Güvenli İnternet Günü’ne özel olarak 3 farklı kar amacı gütmeyen kuruluş birlikteliğinde “Güvenlik Merkezi / Safety Center” kurdu.

10 Şubat Güvenli İnternet Günü sebebiyle birçok internet şirketi internet güvenliğinin öneminin kavranması amacıyla kullanıcıları teşvik edici bazı çalışmalar yapıyor. Örneğin Google, bu konuda farkındalığı arttırmak adına güvenlik kontrollerini yapan herkese ekstra 2GB Google Drive alanı vereceğini açıklamıştı. Bu özel gün için yapılan çalışmalara şimdi de Snapchat’in duyurduğu Snapchat Güvenlik Merkezi eklendi.

İnternet güvenliği konusunda farkındalık yaratmak isteyen Snapchat, bununla ilgili olarak 3 farklı kar amacı gütmeyen kuruluşla partnerlik sağlayarak Snapchat Safety Center sayfasını kullanıma sundu. Şirket tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili olarak şunlar ifade edildi:

[quote_box_center]Birçok kişi Snapchat’i her gün kullanıyor ve artık hayatlarının bir parçası olmuş durumda. Bu nedenle; kişilerin daha güvenli bir şekilde Snapchat kullanabilmelerini sağlamak amacıyla Snapchat Safety Center’ı kurduk.[/quote_box_center]

Snapchat Güvenlik Merkezi
Snapchat Güvenlik Merkezi

Özellikle ebeveynler ve öğretmenlerin hedeflendiği Güvenlik Merkezi, kullanıcılar için de bir güvenlik rehberi niteliği taşıyor. Bu proje için Snapchat’in partnerlik yaptığı kuruluşlar arasında ise; ConnectSafelyiKeepSafe ve UK Safer Internet Centre bulunuyor.

Connect Safely, UK Safet Internet Centre, iKeepSafe
Connect Safely, UK Safet Internet Centre, iKeepSafe

Güvenli internet kullanımı ile ilgili olarak kullanıcılar için yapılan bilinçlendirme çalışmaları her ne kadar arttırılsa da burada şirketlerin de bazı sorumlulukları bulunuyor. Kullanıcı verilerini korumakla mükellef olan bu internet şirketleri de farkındalık çalışmalarının yanı sıra; kendi güvenlik sistemlerini de arttırmalı ve kullanıcıların veri kaybına ve kişisel bilgilerinin ifşa olmasına engel olmalıdır.

[vc_button title=”Markalar Snapchat’i Kullanmalı Mı? (+İNFOGRAFİK)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/markalar-snapchat-i-kullanmali-mi”]

Snapchat Safety Center için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler