AnasayfaSosyal MedyaSnapchat Günde 6 Milyar İzlenme Sayısına Ulaştı

Snapchat Günde 6 Milyar İzlenme Sayısına Ulaştı

Anlık görüntü ve video paylaşım platformu Snapchat, son 6 ayda izlenme sayısını 3 kat arttırarak günde 6 milyar izlenme sayısına ulaştı.

Son bir kaç yıldır platforma dahil ettiği yeni özellikleriyle yükseliş grafiğini arttıran Snapchat, yaptığı yeniliklerin meyvesini almış görünüyor. Öyle ki platform üzerindeki snaplerin ve videoların günlük görüntülenme sayısı 6 milyara ulaşmış durumda. Bu da geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana günlük izlenme sayısını üç kat arttırdığı anlamına geliyor.

Snapchat’in sahip olduğu bu istatistiği, diğer platformlar ile karşılaştırdığımızda daha iyi anlamamız mümkün. Örneğin özellikle son dönemde video alanında ivme kazanan Facebook, 2015 Üçüncü Çeyrek Raporu‘nda günlük 8 milyar video izlenme sayısına ulaştığını duyurmuştu. Ancak Facebook’un web sürümünün de bu istatistiklere dahil olduğu ve platforma otomatik video oynatma özelliğini getirmesi de hesaba katıldığında Snapchat’in oldukça büyük rakamlara sahip olduğunu söylemek mümkün. YouTube içinse an itibariyle herhangi bir kıyaslama yapmak doğru olmaz; zira YouTube tarafından paylaşılan istatistiklerde video görüntülenme sayıları değil, görüntülenen videoların süreleri baz alınıyor.

Genç Kitleye Ulaşmak İçin Snapchat Nasıl Kullanılır?

Platforma yeni özellikler eklemeye devam eden ve özellikle yeni kuşağın favori uygulamaları arasında yer alan Snapchat’in önümüzdeki dönemlerde de yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler