AnasayfaTeknolojiSlideShare İlk Resmi Mobil Uygulamasını Android İçin Duyurdu

SlideShare İlk Resmi Mobil Uygulamasını Android İçin Duyurdu

Popüler sunum platformu SlideShare, ilk mobil uygulamasını yayınladı. Android platformlar için duyurulan uygulama Play Store’da yerini aldı.

2006 yılında kurulan ve 2012 yılının Mayıs ayında 119 milyon dolar karşılığında LinkedIn tarafından satın alınan popüler sunum platformu SlideShare, sonunda mobil uygulama dünyasına giriş yaptı. İlk resmi uygulamasını ise Android için geliştirdi.

Platform her ne kadar mobil tarayıcılar üzerinden sorunsuz ve uyumlu bir şekilde kullanılabilse de, kullanıcılar tarafından resmi uygulamanın geliştirilmesi yönünde birçok talep vardı. Android ile mobil uygulama dünyasına adım atan SlideShare sonunda kullanıcıların taleplerine cevap vermiş oldu. Sırada ise iOS var. Ancak iOS cihaz sahipleri eğer isterlerse buraya tıklayarak uygulamanın BETA programına şu anda dahil olabilirler.

SlideShare Android uygulaması

SlideShare’in Android uygulamasını cihazısınıza kurduğunuz zaman karşınıza LinkedIn, Facebook ve standart SlideShare hesabı ile giriş seçenekleri çıkıyor. Giriş yaptıktan sonra ise karşınıza bir uyarı çıkıyor. Uyarıda mobil uygulama üzerinden dosya oluşturmanın ve dosya yüklemenin mümkün olmadığı belirtiliyor. Yani eğer bir sunum oluşturacaksanız ya da varolan bir sunumu platforma yükleyecekseniz yine bu işlemi web üzerinden yapmanız gerekecek. Mobil uygulamada ise ilgilendiğiniz kategorileri takip edebilir, sunumları görüntüleyebilir ve sunumları çevrimdışı olarak okumak için kaydedebilirsiniz.

SlideShare Android uygulaması
SlideShare Android uygulaması

Daha önce de dediğimiz gibi mobil uygulama üzerinden dosya oluşturma veya yükleme işlemleri yapılmıyor. Uygulama ile sadece web üzerinden paylaşılan sunumları görüntüleyebilir, beğenebilir ve kaydedebilirsiniz. Uygulama ayrıca geniş bir paylaşım seçeneği de sunuyor. Beğendiğiniz sunumları sosyal ağlar dışında SMS veya WhatsApp üzerinden dahi paylaşabiliyorsunuz. Oldukça sadece ve hızlı bir tasarıma sahip olan SlideShare Android uygulamasını denemek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

SlideShare Android uygulamasını indirin | Google Play

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler