AnasayfaTeknolojiSeagate'den 60 TB Kapasiteli SSD

Seagate’den 60 TB Kapasiteli SSD

1 TB = 1024 GB

Sabit disk ve depolama çözümleri üreten Seagate, 60 terabayt kapasiteye sahip yeni SSD harddisk modelini tanıttı.

Depolama alanı bazında piyasadaki en büyük kapasiteli SSD olan Seagate 60TB SAS SSD modelinin, sadece işletmeler için olduğunu da belirtmekte fayda var. Öyle ki yeni SSD modeli, firmanın İşletme / Veri Merkezi portfolyosunda yerini almış durumda.

Bu devasa SSD ile neler yapılabileceği ise artık hayal gücünüze kalmış. Öyle ki 60TB SAS SSD’ye yaklaşık olarak 12,000 DVD filmi veya yaklaşık 400 milyon fotoğraf sığabiliyor. Bu şekilde düşünüldüğünde ne kadar devasa bir kapasiteye sahip olduğu daha kolay anlaşılabiliyor.

60TB SAS SSD’nin hızlı erişim ve esnek özelliği sayesinde özellikle veri merkezleri için oldukça kullanışlı olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca birbirine bağlanarak daha fazla kapasiteye sahip olunabiliyor. Örneğin 17 adet 60TB SAS SSD’nin birbirine bağlanması sonucu 1 PB (Petabayt) kapasitesine sahip muazzam bir depolama alanı oluşturulabiliyor.

60TB SAS SSD modellerinin 2017’de satışa sunulması bekleniyor. Dolayısıyla fiyatının ne olacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler