AnasayfaİnternetSatın Alınan Google Play Ürünleri Artık 6 Kişiye Kadar Paylaşılabilecek

Satın Alınan Google Play Ürünleri Artık 6 Kişiye Kadar Paylaşılabilecek

Google, uygulama mağazası Google Play için yeni bir aile planı duyurmaya hazırlanıyor. Buna göre Google Play üzerinden satın alınan ürünler en fazla 6 kişi olmak şartıyla birden fazla kişiyle paylaşılabilecek.

CNET’in haberine göre Google Play’de ücretli olarak sunulan uygulamalar, oyunlar, müzikler ve filmler Aile paketi kapsamında ücretsiz olarak 6 kişiye kadar dağıtılabilecek. Örneğin bir kişi ücretli bir oyunu satın aldığında bu oyunu 6 kişiye ücretsiz olarak dağıtabilecek.

Apple’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu Aile Paylaşımı hizmetine benzeyen Google Play Aile planında aile yöneticisi, gruba dahil olan aile üyelerinin görebileceği ürünler ile ilgili adını değiştirme, yeni ürün ekleme, gizleme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Daha önce sadece Google Play Müzik için kullanıma sunulan aile planını, uygulamalar, oyunlar ve filmler ile genişleten Google’ın, bu yeni hizmetini bu ayın sonuna doğru kullanıma sunması bekleniyor.

Google Play Aile planı ile ilgili daha fazla bilgi almak için Google’ın destek sayfasına göz atabilirsiniz.

KAYNAKCNET

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler