AnasayfaHaberlerTeknolojinin Tarihini Anlatan Samsung İnovasyon Müzesi Açıldı

Teknolojinin Tarihini Anlatan Samsung İnovasyon Müzesi Açıldı

45 yılı geride bırakan Samsung Electronics, bunu Güney Kore’de açtığı Samsung İnovasyon Müzesi ile kutluyor.

1969 yılında kurulan ve şu anda 45 yılına giren Samsung Electronics şirketi, bunun adına Güney Kore’nin Suwon şehrinde bir teknoloji müzesi açtı. Samsung İnovasyon Müzesi ismi verilen müzede teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeleri en ince detaylarına kadar sergileniyor. Bu sayede ziyaretçiler teknolojinin geçmişten bugüne nasıl değiştiğini görebiliyor.

Müze açılışında konuşma yapan Samsung Electronics CEO’su Kwon Oh-hyun, “Samsung İnovasyon Müzesi, bizi elektronik inovasyonunun tarihi şaheserleri ile buluşturuyor. Burada sergilenen icatlar, günümüzde kullanılan teknolojik buluşların temellerini oluşturuyor. Bu müze ise ziyaretçilere geçmişten bugüne teknoloji dünyasındaki gelişmeleri görmeleri açısından önemli olacak” dedi.

Samsung İnovasyon Müzesi
Samsung İnovasyon Müzesi

Müzede Samsung ve diğer bağımsız firmalar tarafından üretilen 150’den fazla icat bulunuyor. Samsung dışında Intel, Sony, Sharp, Nokia ve Motorola ürünlerinin de sergilendiği müzede Apple‘ın iPhone modelleri bulunmuyor. Ayrıca müzede dikkat çeken bir diğer nokta da; modern akıllı telefon çağının Samsung Galaxy S2 ile başladığının gösterilmesi olmuş. Ancak yine de müzede birbirinden farklı eğitici ve hayran bırakıcı icatlar yer alıyor.

Elektronik endüstrinin dünü, bugünü ve yarını olarak 3 farklı sergi alanından oluşan müzede, bu sayede ziyaretçiler, Thomas Edison ve Graham Bell’den başlayarak giyilebilir teknolojinin geleceğine doğru sırayla gezip görebiliyorlar.

Samsung İnovasyon Müzesi’ne aşağıdaki fotoğraflar ile bir göz atabilirsiniz.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler