AnasayfaHaberlerRus Hackerlar Beyaz Saray'ın Bilgisayar Sistemine Sızdı

Rus Hackerlar Beyaz Saray’ın Bilgisayar Sistemine Sızdı

Rus hackerlar ABD’deki Beyaz Saray’ın bilgisayar sistemine sızarak Barack Obama’nın bazı bilgilerini ele geçirdi.

CNN tarafından bugün yapılan bir habere göre Rus hackerlar ABD’deki Beyaz Saray’a sızdı. Bilgisayar sistemini ele geçiren hackerların Barack Obama’ya ait çalışma programı gibi bazı bilgileri ele geçirdiği iddia edildi.

Haberde Rusya merkezli hackerların önce ABD Dışişleri Bakanlığın bilgisayar sistemine sızdığı; ardından ise Beyaz Saray’daki bilgisayar ağına erişim sağladıkları belirtildi. Düzenlenen saldırıda Barack Obama’nın henüz yayınlanmamış çalışma programının ele geçirildiği vurgulandı.

Fotoğraf: Saul Loeb (Getty Images)
Fotoğraf: Saul Loeb (Getty Images)

Saldırının ardından açıklama yapan Beyaz Saray yetkilileri; saldırı ile ele geçirilen bilgilerin tasnif dışı olduğunu belirtirken, yapılan saldırının da üstesinden geldiklerini ifade etti.

Saldırıyı kabullenmese de konu ile ilgili olarak açıklama yapan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü Mark Stroh, bu tip saldırıları ciddiye aldıklarını ifade etti. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Ben Rhodes ise ulusal güvenlik ile ilgili sınıflandırılmış veriler için ayrı sistemler kullanıldığı ve dolayısıyla bu verilerin hackerlardan korunduğuna vurgu yaptı.

[vc_button title=”2014’ün En Kötü Şifreleri Açıklandı” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/2014-yilinin-en-kotu-sifreleri-aciklandi”]

KAYNAKCNN

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler