AnasayfaHaberlerResmi WinRAR Uygulaması Android'e Geldi

Resmi WinRAR Uygulaması Android’e Geldi

Popüler arşiv oluşturma-açma programı WinRAR, Android platformlar için Google Play’de yerini aldı.

RARLAB tarafından geliştirilen WinRAR programı, şimdi ise Android cihazlar için kullanıma sunuldu. “RAR for Android” ismi ile Google Play’de yerini alan WinRAR uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bilgisayarlardaki WinRAR programı ile iyi bir başarı yakalayan RARLAB, mobil platformlar için bunu biraz geciktirmişti. Hatta AndroZIP gibi uygulamalar mobil platformlarda aynı hizmeti vermeye çoktan başlamıştı. Her ne kadar gecikmiş bir uygulama olsa da WinRAR çoğu kişinin alışkanlığı haline gelmiş durumda. Dolayısıyla bu konuda tecrübe sahibi olan RARLAB, mobil platformlarda da iddiali görünüyor.

RAR for Android
RAR for Android

RAR for Android uygulamasında; RAR ve ZIP formatlarında arşivler oluşturabileceğiniz gibi aynı zamanda RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO, ARJ formatlarındaki arşivleri açabilirsiniz. Ayrıca BZIP2, LZMA ve PPMd sıkıştırma işlemiyle standart ZIP formatı dışında ZIPX formatındaki arşivler de açılabiliyor.

RAR for Android: Google Play

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler