AnasayfaHaberlerPokémon Arttırılmış Gerçeklik İle Android ve iOS'a Geliyor

Pokémon Arttırılmış Gerçeklik İle Android ve iOS’a Geliyor

The Pokémon Company tarafından yapılan açıklamaya göre popüler anime serisinin Pokémon Go adındaki oyun versiyonu 2016’da Android ve iOS’a gelecek.

Birçok kişinin severek izlediği anime serisi Pokémon, yakın zamanda mobil oyun versiyonuyla karşımıza çıkacak. The Pokémon Company tarafından Japonya’da yapılan basın açıklamasına göre Android ve iOS’a Pokémon Go adıyla gelecek olan oyun, 2016 yılında kullanıma sunulacak.

Yapılan açıklamanın en dikkat çeken taraflarından biri oyun için The Pokémon Company’nin Nintendo ve arttırılmış gerçeklik oyunu Niantic ile işbirliği içinde geliştirilmesi. Bu da Pokémon Go’nun gerçekçi ve sürükleyici bir oyun olacağı ile ilgili bizlere ipuçları veriyor.

Pokemon Go

The Pokémon Company’nin başkanı Tsunekazu Ishihara da bu tahminleri doğruluyor. Zira oyunu geliştirirken multiplayer, lokasyon ve arttırılmış gerçeklik teknolojilerinden faydalanıldığını belirtiyor. Bunun ilk ve en büyük örneği ise Google tarafından geliştirilen arttırılmış gerçeklik oyunu Ingress. Pokémon Go da bu bağlamda Ingress gibi oyuncularını bölge bölge gezdirecek gibi görünüyor.

Pokémon Go’da oyuncular fiziksel olarak gezerek yeni pokemonlar keşfedebiliyor; parklarda, sokaklarda ve diğer bölgelerde Pikachu, Bulbasaur gibi pokemonları toplayabiliyor.

Pokemon Go Plus

Pokémon Go ayrıca Pokémon Go Plus adı verilen ve Bluetooth ile çalışan bir cihaz ile de çalışıyor. Kola veya kıyafete iliştirilebilen ve Pokéball’a (Pokétopu’na) benzeyen bu cihaz, Google Maps işaretleyiciyi bünyesinde barındırıyor. LED bildirimleri ve titreşim özellikleri de bulunan cihaz, önemli olaylar sırasında oyunculara bildirim veriyor. Oyunu oynamak için Pokémon Go Plus cihazına gerek olmadığını da belirtmek gerekiyor. Ancak cihaz ile oynandığında oyunun daha gerçekçi olduğu ve cihazın zamandan tasarruf ettirdiği de belirtiliyor.

Oyunun en büyük avantajı Ingress’in yapımcısı Niantic (Google) ile işbirliği sağlaması diyebiliriz. Zira Ingress’te kullanılan arttırılmış gerçeklik teknolojisinin Pokémon Go oyununda da ilgi çekeceğini ve gerçekçi bir Pokémon deneyimi yaşatacağını söylemek mümkün.

Pokémon Go için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Nostaljik Video Oyunları Gerçek Hayatta Olsaydı…

KAYNAKPOLYGON

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler