AnasayfaSosyal MedyaPinterest Artık iPhone ve iPad Uygulamalarını da Gösterecek

Pinterest Artık iPhone ve iPad Uygulamalarını da Gösterecek

Popüler görsel imleme platformu Pinterest, Apple ile sağlanan anlaşmanın ardından artık iPhone ve iPad uygulamalarını da gösterecek.

Sosyal medya platformları arasında apayrı bir yere ve farklı bir kullanıcı kitlesine sahip olan Pinterest, Rich Pin’ler ile kullanıcıların mekan keşfetme, ürün satın alma, makaleleri kaydetme ve daha fazlasını sunuyordu. Şimdi ise bu kategoriye bir de App Pin özelliği eklenmiş durumda.

Apple ile Pinterest arasından sağlanan anlaşma ile kullanıcılar bundan böyle iPhone ve iPad uygulamalarını çok daha kolay bir şekilde keşfedebilecek ve bu uygulamaları App Pin sayesinde Pinterest üzerinden yükleyebilecekler.

Pinterest App Pin
Pinterest App Pin

Yeni özellik şimdiden itibaren kullanılabilir durumda. Pinterest iOS uygulamasının güncel halini kullanan kişiler, App Pin özelliğine sahip pinlerde mavi bir “Install” butonu ile karşılaşacaklar ve bu butona bastıklarında doğrudan App Store’da ilgili uygulama sayfasına yönlendirilerek uygulamayı yükleyebilecekler.

Kullanıcıların daha fazla uygulama keşfetmelerini sağlayabilmek için Apple da Pinterest üzerinden bir App Store panosu açmış durumda. Kullanıcılar bu panodan çeşitli uygulamaları keşfedebileceği gibi; Pinterest’in açtığı Staff Picks panosu üzerinden de birçok uygulamaya erişim sağlayabilecekler.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler