AnasayfaSosyal MedyaSosyal Medyada Yeni Akım: "Pen-Pineapple-Apple-Pen" (PPAP)

Sosyal Medyada Yeni Akım: “Pen-Pineapple-Apple-Pen” (PPAP)

Eğlenceli mi? Sinir bozucu mu?

Sosyal medyanın, özellikle yeni bir akım yaratma konusundaki etkisine birçok kez şahit olduk. Gangnam Style’dan bir elbisenin mavi mi yoksa altın rengi mi olduğu sorunsalına kadar birçok konu sosyal medyada çığ gibi büyüyerek bir fenomene dönüştü. Bu seferki akım ise bir Japon sanatçı tarafından başlatılmış durumda: Pen-Pineapple-Apple-Pen, kısaca PPAP.

Apple: Elma
Pineapple: Ananas
Pen: Kalem

Piko-Taro ismindeki Japon sanatçı, bir tekerleme şeklinde yazdığı bir şarkı için bir de video hazırladı. İlgili video kimilerine göre komik veya eğlenceli gelirken; kimilerine göre ise saçma ve oldukça sinir bozucu bir formata sahip. Haliyle tüm bunlar bir araya gelince otomatik olarak yeni bir akım da başlamış oldu. Öyle ki şimdiden milyonlarca izlenme sayısına ulaşan videonun, onlarca farklı versiyonu da türedi.

Muhtemelen ülkemizde “Japon Ajdar” olarak adlandırılacak olan Piko-Tara’nın bağımlılık etkisi yarattığı söylenen PPAP (Pen PineApple Apple Pen) videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlgili video için diğer kullanıcılar tarafından hazırlanan cover’lara da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler