AnasayfaHaberlerPayPal "One Touch" Ödeme Sistemi Tüm Dünyada Kullanıma Sunuldu

PayPal “One Touch” Ödeme Sistemi Tüm Dünyada Kullanıma Sunuldu

İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında duyurulan ve sadece ABD’de kullanılabilen PayPal’ın yeni One Touch web sistemi artık bütün ülkelerde kullanılabilir durumda.

En popüler online ödeme sistemlerinden olan PayPal, geçtiğimiz yıl Android ve iOS platformlarda kullanılabilen One Touch adındaki yeni ödeme sistemini duyurmuş; geçtiğimiz Nisan ayında da ilk olarak ABD’de olmak üzere bu yeni sistemin web üzerinden kullanılabileceğini açıklamıştı. Şimdi ise bu yeni ödeme seçeneği herkesin kullanımına sunulmuş durumda.

Kullanıcıların çok daha hızlı bir şekilde ödeme yapabileceği One Touch sisteminde, ödeme yapabilmek için kullanıcıların her seferinde giriş yapmasına gerek kalmıyor. Kullanıcılar PayPal ile ödeme kabul eden web sitelerinde, bir kez yaptığı girişin ardından PayPal tekrar giriş bilgileri istemeden doğrudan onay sayfasına yönlendiriyor. Bu sayede kullanıcılar ödeme işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde tamamlamış oluyor. Özellikle sürekli aynı web sitelerinden alışveriş yapan kullanıcıların One Touch sistemi oldukça işine yarayacak gibi görünüyor.

Giriş bilgilerinin kaydedilerek saklandığı sistem için PayPal, kullanıcıların güvenlik konusunda herhangi bir endişe duymamaları gerektiğini de vurguluyor.

Geçtiğimiz yıl duyurulmasının ardından Aribnb, Lyft, YPlan ve Boxed gibi firmalar bu özelliği ödeme sistemlerine entegre etmiş; ve yapılan açıklamalara göre bu küçük özellik sayesinde satışlarda ciddi oranda artış yakalamışlardı. Hatta YPlan firması, One Touch sayesinde satışlarını çift rakamlı yüzde oranlarında arttırdıklarını duyurmuştu.

Web sitelerinin satın alma aşamalarındaki kolaylık ve sadeliğin, kişilerin kararlarını olumlu yönde etkilediğini de ekleyecek olursak; PayPal’ın yeni One Touch sisteminin alışveriş siteleri için oldukça faydalı bir sistem olacağını söyleyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler