AnasayfaTasarımParçalanan Yapıları Lego İle Onaran Alman Sanatçıdan Yaratıcı Çalışmalar

Parçalanan Yapıları Lego İle Onaran Alman Sanatçıdan Yaratıcı Çalışmalar

Bugüne kadar eğlenceli birçok amaç doğrultusunda kullanılan legolar, bu sefer yaratıcı bir çözüm ile karşımıza çıkıyor.

Alman sanatçı Jan Vormann, son altı yılını dünyayı gezerek geçiriyor. Ancak Vormann’ı ilginç kılan ise bu seyahatleri değil; seyahat ettiği şehirlerdeki zarar görmüş yapıları legolar ile onarması, ve bu çalışmalarına diğer insanları da ortak etmesi…

Jan Vormann Lego

Şehir yapılarında, sokaklarda, köprülerde gördüğü boşlukları, parçalanmış kısımları lego parçaları ile tamamlayarak güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayan Vormann, tüm bu çalışmalarını interaktif bir haritası da olan web sitesinde yer veriyor. ABD, Avrupa ve Asya ülkelerinden yaklaşık 40 şehri gezen ve buralardaki yapılara imzasını atan sanatçı, çalışmalarını bu harita üzerinden sergiliyor.

Tüm dünyada aynı şekilde algılanan legoların yaratıcılığı simgelemesi sebebiyle böyle bir işe girişen Jan Vormann’ın çalışmalarından bir kısmına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Jan-Vormann-Lego-2 Jan-Vormann-Lego-3 Jan-Vormann-Lego-4 Jan-Vormann-Lego-6 Jan-Vormann-Lego-7 Jan-Vormann-Lego-8 Jan-Vormann-Lego-9 Jan-Vormann-Lego-10

AYRICA BKZ: Evcil Hayvanların Karakterlerine Göre Çizilen 21 İllüstrasyon Çalışması

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler