AnasayfaTeknolojiNetflix'ten teknolojinin karanlık yüzünü anlatan belgesel: Sosyal İkilem

Netflix’ten teknolojinin karanlık yüzünü anlatan belgesel: Sosyal İkilem

Teknoloji konulu belgeseller ile ilgili de önemli işlere imza atan Netflix, teknolojinin karanlık yüzünün anlatıldığı yeni belgeseli Sosyal İkilem‘i duyurdu.

Teknolojinin insan hayatına olumsuz etkilerini konu alan Sosyal İkilem (The Social Dilemma) belgeseli, online ortamda ne kadar yakından takip edildiğimizi ve kişisel bilgilerimizin nasıl kayıt altına alındığını inceliyor.

Belgeselde eski Twitter yöneticilerinden Jeff Seibert, insanların internette yaptığı her şeyin izlendiğini, takip edildiğini ve kayıt altına alındığını belirtiyor. Seibert internette nelere baktığınızı, hangi görseller üzerinde durakladığınız ve ne kadar uzun süre baktığınıza kadar her şeyin incelendiğini belirtiyor.

Sosyal medya üzerinden kişilik türünüz, özel hayatınız ve daha niceleri hakkında bilgi toplayan bu siteler amiyane tabirle bizi bizden daha iyi tanıyor diyebiliriz. Peki bu platformlar ne kadar ileri gidebiliyor? İlgili belgeselde bu soruların “bir kısmı” anlatılıyor.

Yaklaşık 1 buçuk saat uzunluğundaki The Social Dilemma belgeselini 9 Eylül’den itibaren Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. İlgili belgeselin fragmanına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler