AnasayfaHaberlerMozilla, Android Ana Ekran Uygulamasını Duyurdu: Firefox Launcher

Mozilla, Android Ana Ekran Uygulamasını Duyurdu: Firefox Launcher

Mozilla Android platformlar için geliştirdiği yeni ana ekran uygulaması Firefox Launcher’ı duyurdu.

San Francisco’da düzenlenen InContext konferansında duyurulan Firefox Launcher adındaki Android ana ekran (homescreen) uygulaması ile Mozilla, Android pazarında yer almak istiyor.

İçerik tabanlı bir başka ana ekran uygulaması olan EverythingMe uygulaması ile entegre halde çalışacak olan Firefox Launcher uygulaması Android kullanıcısına kişiselleştirilmiş bir ana ekran deneyimi sunacak.

EverythingMe’nin yaptığı gibi, Firefox Launcher uygulaması da farklı bir arayüz ile kullanıcının ilgisini çekebilecek uygulamaları ve bağlantıları sunmak için içerik verilerine odaklanacak. Arama sekmesi, internetten çekilen kişiselleştirilmiş uygulama ve bağlantıları içeren akıllı klasörler de EverythingMe uygulamasında olduğu gibi Firefox Launcher uygulamasında da yer alacak. Firefox Launcher uygulamasının EverythingMe’den tek farkı ise Firefox tarayıcısı olacak. Uygulamanın yüklenmesi ile otomatik olarak Firefox tarayıcısı da yüklenecek ve varsayılan tarayıcı olarak kaydedilecek.

Firefox Launcher
Firefox Launcher

Şu anda henüz test aşamasında olan Firefox Launcher uygulamasının ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil. Oldukça popüler olan EverythingMe uygulaması ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Firefox Launcher uygulamasının ne kadar başarılı olacağını ise ilerleyen günlerde hepimiz görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler