AnasayfaTeknolojiMorgan Freeman, Navigasyon Uygulaması Waze'nin Sesi Oluyor!

Morgan Freeman, Navigasyon Uygulaması Waze’nin Sesi Oluyor!

Navigasyon uygulamalarında kullanılan sesler hepimizin dikkatini çekmiştir. Ancak uygulamalar üzerinden sesli navigasyon ayarlandığında karşımıza çıkan “Sağa dönün”, “Sola dönün”, “300 metre sonra U dönüşü yapın” vs gibi yönlendirmeler bu sefer ünlü bir oyuncu tarafından yapılacak.

Google’ın 2013 yılında satın aldığı GPS tabanlı navigasyon uygulaması Waze, ünlü bir oyuncu ile anlaşma sağlamış durumda. Waze’deki navigasyon seslendirmesini ünlü akademi ödüllü aktör ve yönetmen Morgan Freeman seslendirecek.

Waze logo

Google‘ın ücretsiz navigasyon uygulaması Waze için yaptığı bu anlaşmanın bir pazarlama çalışması olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira 4 Mart 2016 tarihinde gösterime girecek olan ve Morgan Freeman’ın Gerard Butler ile başrolünü paylaştığı “London Has Fallen” (Kod Adı: Londra) filmi bu anlaşmanın ana konusunu oluşturuyor.

Anlaşma gereği kısa bir süreliğine Waze’de Morgan Freeman’ın sesini duyacak olan kullanıcıların, bu ünlü sesi navigasyon olarak ayarlamak için şu işlemleri takip etmeleri gerekiyor: Ayarlar > Ses > Ses Dili > Morgan Freeman.

Morgan Freeman’ın ABD Başkan Yardımcısı rolünü canlandırdığı ve 4 Mart 2016 tarihinde gösterime girecek olan London Has Fallen filminin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

KAYNAKE! Online

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler