AnasayfaHaberlerMicrosoft'tan "Spartan" İsminde Yeni Bir Tarayıcı Gelebilir

Microsoft’tan “Spartan” İsminde Yeni Bir Tarayıcı Gelebilir

Söylentilere göre Microsoft, Internet Explorer’a alternatif olarak daha hafif ve daha hızlı bir tarayıcı üzerinde çalışıyor: “Spartan”.

Birçok web tasarımcının korkulu rüyası haline gelen Internet Explorer, artık yeni bir alternatife sahip olacak gibi görünüyor. Zira ZDNet’in haberine göre Microsoft; Chrome ve Firefox’ta olduğu gibi eklentileri ve uzantıları destekleyen, Internet Explorer’dan daha hızlı ve daha hafif, Spartan kod adlı bir tarayıcı üzerinde çalışıyor.

[vc_button title=”Web Üzerinde Windows 93 Olsaydı…” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/web-uzerinde-windows-93-olsaydi”]

Eğer söylentiler doğruysa, Spartan kod adlı yeni tarayıcı, Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda Internet Explorer ile birlikte yerleşik olarak gelecek. Ayrıca bilgisayarların yanı sıra mobil cihazlarda da kullanılabilir olacak.

Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmamış olsa da; yeni tarayıcı Spartan’ın, 21 Ocak 2015 tarihinde Washington’da düzenlenecek olan Windows 10 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

KAYNAKZDNet

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler