AnasayfaHaberlerMicrosoft Spartan'ın İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Microsoft Spartan’ın İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Microsoft’un Internet Explorer’a alternatif olarak geliştirdiği yeni tarayıcısı Spartan’a ait ilk görüntüler internete düştü.

Microsoft’un Internet Explorer’a alternatif olarak daha hafif, daha hızlı ve daha modern; Spartan isminde bir tarayıcı geliştirdiğinden bahsetmiştik. Windows 10 ile birlikte kullanılabilecek olan tarayıcı ile ilgili şimdi ise bazı ekran görüntüleri ortaya çıktı.

Neowin.net tarafından paylaşılan görüntüler, Spartan’ın Internet Explorer’dan çok daha farklı olacağını gösteriyor. Adres satırından, tarayıcı ikonlarına kadar çok farklı bir deneyim yaşatacak olan Spartan, bağlantıların sosyal medya platformlarındaki paylaşımları da kolay hale getiriyor.

1. görüntü: Gerçek Spartan ekran görüntüsü

Microsoft Spartan ekran görüntüsü
Microsoft Spartan ekran görüntüsü

2. görüntü: Gerçek görüntüye uyarlanan mockup Spartan görüntüsü (büyütmek için üzerine tıklayın)

Microsoft Spartan ekran görüntüsü
Microsoft Spartan ekran görüntüsü

Ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere, köşeli sekmelerin yer aldığı tarayıcının sol üst kısmında, sade tasarıma sahip işlem (önceki sayfa, sonraki sayfa, yenile) ikonları yer alıyor. Verilen bilgilere göre tarayıcının adres çubuğu aynı zamanda arama görevi görüyor.

Tarayıcının sağ üst tarafında ise yıldız şeklinde yer imi olarak ekleme (favoriye ekleme) ikonu yer alıyor. Onun yanında bir de web sayfaları için “okuma modu” butonu yer alıyor. Bu buton ise kullanıcıların web sayfalarının içeriklerini ön plana çıkartarak dikkat dağıtmadan içeriğe odaklanmalarını sağlıyor.

Okuma modu butonunun yanında yer alan klasör butonu ve Windows 8’de olduğu gibi bir paylaşma butonu yer alıyor. Son olarak bu butonların yanında ise seçeneklerin menü olarak açıldığı bir üç nokta ikonu yer alıyor.

[vc_button title=”Microsoft’tan 29 Dolarlık Telefon: Nokia 215″ target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/microsoft-nokia-215″]

Spartan’ın getirdiği kolaylıklar ve yeni bir arayüz deneyimi, kendisini en hızlı veya en kullanışlı tarayıcı yapar mı henüz bilmiyoruz. Ancak Internet Explorer’a göre çok daha iyi bir deneyime sahip olacağını söylemek mümkün.

KAYNAKNEOWIN

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler