AnasayfaHaberlerMicrosoft, Spartan Tarayıcısı İçin Adobe İle İşbirliği Sağladı

Microsoft, Spartan Tarayıcısı İçin Adobe İle İşbirliği Sağladı

Microsoft, yeni tarayıcısı Spartan’ı geliştirmek için Adobe ile işbirliği yapacağını duyurdu.

2014’ün sonlarına doğru Microsoft’un Spartan isminde yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştığını; hemen akabinde de bu tarayıcıya ait internete düşen ilk ekran görüntülerini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de bu tarayıcı için yeni bir işbirliği sağladığını duyuran Microsoft, kullanıcılarına Spartan ile daha iyi bir web deneyimi sunmak adına Adobe’dan destek alacağını açıkladı.

Internet Explorer blogu üzerinden yapılan açıklamada Adobe’un Windows 10 işletim sisteminde; Spartan tarayıcısının yerleşimi, tipografisi, geçişleri ve grafik tasarımı konularında destek vereceği belirtildi.

[vc_button title=”Windows 10 İle Birlikte Gelen Yenilikler ve Diğer Detaylar…” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/windows-10-yenilikler-ve-detaylar”]

Microsoft Spartan
Microsoft Spartan

Adobe’un Web Platform Ekibi’nin Windows 10’un son geliştirici sürümü üzerindeki ilk katkısı CSS renk yapılandırmalarıyla ilgili. Yani bu sayede geliştiricilerin CSS gradyan renkleri arasında belirli bir nokta seçebilmeleri sağlanmış olacak.

Bunun yanı sıra blend mode desteğini de ekleyen Adobe, diğer tarayıcılarda olduğu gibi normal, multiply, screen, overlay, darken, lighten, color-dodge, color-burn, hard-light, soft-light, difference, exclusion, hue, saturation, color ve luminosity modlarını da Spartan’a getirmiş durumda.

Spartan Blend Modes
Spartan Blend Modes

Microsoft‘un kendi tarayıcısı için dışarıdan bir firmayla anlaşma yapması Microsoft’un bazı tabularını da yıktığını gösteriyor. Daha iyi bir web deneyimi sunması beklenen Spartan’ın Adobe tarafından desteklenmesi de, bu konuda Microsoft’a büyük bir avantaj sağlayacak gibi görünüyor.

[vc_button title=”Adobe’dan Photoshop’un 25. Yılına Özel Video” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/adobe-photoshop-25-yilini-kutluyor”]

KAYNAKIEBlog

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler