AnasayfaHaberlerMicrosoft @Messenger Twitter Hesabını Facebook'a Devrediyor

Microsoft @Messenger Twitter Hesabını Facebook’a Devrediyor

15 yıllık mesajlaşma uygulaması MSN Messenger’ın kapatılmasının ardından Microsoft, Twitter’daki @Messenger hesabını Facebook’a devredecek.

Windows Live Messenger olarak da bilinen ve zamanında en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu olan MSN Messenger 15 yılın ardından kapatılarak tüm özellikler Skype’a devredilecek. Bu durumun ardından Microsoft, MSN Messenger’ın Twitter hesabı olan @Messenger hesabını da Facebook’un mesajlaşma servisi için kullanılması amacıyla Facebook’a devredecek.

Konu ile ilgili olarak @Messenger hesabı üzerinden atılan bir tweette, 30 Eylül 2014 tarihinden itibaren Messenger’ın artık Skype’a dahil edileceği, @Messenger hesabının ise Facebook‘a transfer edileceği belirtildi.

Geçen 15 yılın ardından kapatılarak Skype bünyesine katılacak olan MSN Messenger uygulaması tam olarak 30 Eylül tarihinden itibaren artık kullanılamayacak. Microsoft tarafından atılan bir tweet ile Twitter hesabının Facebook’a devredileceğinin bildirilmesi ise Microsoft tarafından Facebook’a yapılan bir jest olarak düşünülüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler