AnasayfaTeknolojiMicrosoft Flight Simulator 2020 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Microsoft Flight Simulator 2020 1 milyon kullanıcıya ulaştı

1 milyon pilot, 26 milyon uçuş, 1.8 milyar km katedilen yol...

Uydu görüntüleri kullanarak bütün dünyanın haritasını çıkartan Microsoft Flight Simulator 2020 büyük bir başarıya ulaştı.

Kullanıcı sayısı 1 milyonu aşan oyunda toplam 26 milyon uçuş yapıldı ve 1.8 milyar kilometre seyahat edildi. Oyun aynı zamanda Microsoft’un Xbox Game Pass üyelik programı kapsamında en çok satılan oyun haline geldi.

Görsel: Microsoft Flight Simulator / Twitter

Microsoft ve geliştirici firma Asobo Studio, yaptıkları açıklamada Microsoft Flight Simulator 2020 dünyası ve simülasyonu için yeni güncellemeleri çıkaracakları belirtti. Bunun yanı sıra, yakın zamanda “gelecek” temalı bir DLC yayınlayacaklarını da duyurdu.

18 Ağustos 2020 tarihinde tüm dünyada satışa sunulan oyun, aynı gün PC aboneleri için Xbox Game Pass’te kullanıma sunulmuştu. Haritasının büyüklüğü ve 51. Bölge’ye kadar pek çok hava alanını da içinde barındıran oyunun bir süre sonra Xbox One platformuna da gelmesi bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler