AnasayfaTeknolojiMicrosoft, Yeni Android Uygulaması İle Windows 10'a Geçmenizi İstiyor

Microsoft, Yeni Android Uygulaması İle Windows 10’a Geçmenizi İstiyor

Microsoft, sevdiğiniz Android uygulamalarının Microsoft Store’da olup olmadığını gösteren AppComparsion isimli yeni Android uygulamasını duyurdu.

Microsoft’tan Android kullanıcılarının Windows 10 Mobile’a geçiş yapmalarını amaçlayan yeni bir Android uygulaması geldi. AppComparison adı verilen uygulama sayesinde Android kullanıcıları, sevdikleri Android uygulamalarının Microsoft Store’da olup olmadığını görebiliyor.

Uygulama kısaca şöyle çalışıyor: Uygulamayı yükleyen kullanıcılar önce iki ya da daha fazla kategori seçiyor. Ardından daha önceden yüklenmiş olan ve bu kategorilere uygun uygulamalar eşleştiriliyor. Ardından Microsoft Store ile eşleşen uygulamalar varsa bunların liste halinde görüntülendiği bir sayfa açılıyor.

AppComparison

Eşleşen uygulamalara ek olarak, uygulamada Microsoft tarafından kullanıcıya çeşitli uygulamaların önerildiği bir sayfa da bulunuyor.

AppComparison

Uygulamanın Microsoft’a olumlu yönde fayda sağlayıp sağlayamayacağı ise oldukça tartışmalı diyebiliriz. Microsoft’un amaçladığı gibi Windows 10 Mobile’a geçiş yapmak isteyenler olabileceği gibi; eşleşmeyen her sonuç için Windows 10 Mobile’dan bir adım daha uzaklaşan kişiler de muhtemelen olacaktır.

Yine de Windows 10 Mobile’a karşı bir sempatiniz var ise ve geçiş yapmak için bir bahane arıyorsanız bu uygulama sizi ikna etme konusunda belki yardımcı olabilir. Denemek isterseniz buradaki adresten uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler