AnasayfaTeknolojiMicrosoft 3. Parti Snapchat Uygulamalarını Mağazadan Kaldırdı

Microsoft 3. Parti Snapchat Uygulamalarını Mağazadan Kaldırdı

3. parti uygulamalar konusunda daha önceden uyarılarda bulunan Snapchat, uygulamaları Windows Phone Store’dan kaldırttı.

Daha önceden kullanıcılara -güvenlik gerekçesiyle- 3. parti Snapchat uygulamaları kullanmayı bırakmaları konusunda uyarılarda bulunan Snapchat, bu konudaki ciddiyetini harekete göstermeye başladı. Windows Phone uygulama mağazasında bulunan 3. parti Snapchat uygulamaları Snapchat’in talebi üzerine mağazadan kaldırıldı.

Snapchat’in Windows Phone mağazasında resmi uygulaması bulunmuyor. Dolayısıyla Windows Phone üzerinden Snapchat kullanmak isteyen kişiler mecburen 3. parti uygulamaları kullanmak durumunda kalıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde bu durum Snapchat’te bir güvenlik krizini doğurmuş ve milyonlarca kullanıcının ID ve şifresinin açığa vurulmasına neden olmuştu. Dolayısıyla Snapchat 3. parti uygulamaları (6snap, Snapsaved vs gibi) kullanma konusunda kendi kullanıcılarını uyarmıştı.

Snapchat, kullanıcıları 3. parti uygulama kullanma konusunda uyarmıştı.
Snapchat, kullanıcıları 3. parti uygulama kullanma konusunda uyarmıştı.

Uyarılara rağmen kullanıcıların bu uygulamaları kullanmaya devam etmesi üzerine Snapchat, Microsoft’tan Windows Phone mağazasındaki 3. parti Snapchat uygulamalarını kaldırmalarını talep etmiş ve bu uygulamaları kullanan kullanıcıların da hesaplarını kilitlemeye başlamıştı. Bunun üzerine Microsoft da, Snapchat’in taleplerini kabul ederek tüm 3. parti Snapchat uygulamalarını mağazadan kaldırdı.

[vc_button title=”Markalar Snapchat’i Kullanmalı Mı? (+İNFOGRAFİK)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/markalar-snapchat-i-kullanmali-mi”]

Konu ile ilgili olarak 6snap uygulamasının geliştiricisi Rudy Huyn da attığı bir tweet ile Microsoft’tan Snapchat’i bu talebinden vazgeçirmesi konusunda Microsoft ile görüşeceğini belirtti. Ancak Snapchat bu konuda tolerans göstermeyeceğini birçok kez ifade etmişti.

Tüm bu gelişmelere rağmen 3. parti uygulamalara yapılan bu yasaklamalar çok uzun sürmeyeceği düşünülüyor. Zira Snapchat’in yeni bir mobil mesajlaşma uygulaması geliştireceği biliniyor. Bu da Snapchat’in resmi API’lerini 3. parti uygulamalara açacağı anlamına geliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler