AnasayfaHaberlerMeerkat Sonunda Android'e Geliyor!

Meerkat Sonunda Android’e Geliyor!

Popüler canlı yayın uygulaması Meerkat, Android için Public Beta sürümünü kullanıma sundu. Google Play’e ise çok yakında geliyor.

Twitter’ın Persicope’u satın almasından kısa bir süre önce istediği ivmeyi kazanan Meerkat, Periscope’un kullanıma sunulmasıyla birlikte popülaritesini biraz kaybetmişti. Ancak Periscope’tan önce hatrı sayılır bir kullanıcı sayısına ulaşmış ve istediğini elde etmeyi başarmıştı. Şimdi de yine ezeli rakibi Periscope’dan önce davranarak Android uygulamasını kullanıma sundu.

Şimdilik Public Beta olarak kullanıma sunulan Meerkat Android uygulamasını kullanabilmek için buradaki Google formunu doldurarak Meerkat test sürümü için başvurmanız gerekiyor.

Meerkat Android Beta
Meerkat Android Beta

Periscope – Meerkat savaşında Twitter gibi bir teknoloji devinin arkasında olması sebebiyle Periscope daha avantajlı gibi görünse de, Meerkat’ın Periscope’dan sürekli bir adım önde hareket etmesi Meerkat’ında da bu pazardaki payından hiç vazgeçmeyeceğini gösteriyor.

Her iki canlı yayın uygulamasının da halihazırda iOS uygulamaları bulunuyor. Ancak Meerkat’ın Android için ilk adımı atması kendisini bir adım daha ileriye götürecek gibi görünüyor. Şimdilik sadece Public Beta olarak başvuruda bulunabilen uygulama, Google Play’de ise kısa sürede yerini alacak. Periscope’un Android uygulamasının ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler