AnasayfaHaberlerLinkedIn Sayfaları İçin Yeni Yönetici Merkezi Paneli

LinkedIn Sayfaları İçin Yeni Yönetici Merkezi Paneli

LinkedIn, platformda bulunan şirket sayfalarının daha iyi sonuçlar almasını sağlayan yeni Yönetici Merkezi (Admin Center) panelini kullanıma sundu.

LinkedIn her ne kadar iş dünyasının profesyonel sosyal ağı olarak tanımlansa da, platformda sayfaları bulunan şirketler için ne yazık ki çok avantajlı seçeneklere sahip değil. Dolayısıyla şirketler, hazırladıkları sosyal medya stratejileri için LinkedIn’den ziyade Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlara odaklanmış durumdalar. Bu durumun farkında olan LinkedIn ise sayfalara yeni bir panel ekleyerek şirket sayfalarına daha fazla seçenek sunmak istiyor.

LinkedIn’deki şirket sayfalarına gelen yeni LinkedIn Yönetici Merkezi (Admin Center) paneli, sayfa yönetimini kolaylaştırdığı gibi şirketin platform üzerinde daha iyi sonuçlar almalarını da sağlıyor. Sahip olduğu seçenekler sayesinde, sayfa hareketleriyle ilgili olarak bazı kolaylıklar sunuyor.

LinkedIn Yönetici Merkezi

LinkedIn Yönetici Merkezi panelinin sayfa yöneticilerine sunduğu seçeneklerin ana başlıkları ise şöyle:

  • Best Practices: Bu sekme sayfa yöneticisinin şirketin LinkedIn’deki sunumları hakkında çeşitli ipuçları almasını sağlıyor. Ayrıca şirketin başarı hikayelerini bu alan üzerinden paylaşmak mümkün.
  • Sponsored Updates: Bu sekme ise yöneticinin şirket sayfası için LinkedIn’de en etkili yöntemler ile reklam kampanyaları oluşturmak için kolay erişim bağlantıları içeriyor.
  • Post a Job: Bu sekme de şirket için en doğru kişileri bulmak amacıyla iş ilanı hazırlamayı sağlıyor.

Tüm bunların yanı sıra, Yönetim Merkezi paneli şirketlerin tanıtım (Showcase) veya kariyer sayfaları oluşturmalarını da sağlıyor.

Şirketlerin daha aktif ve daha etkili bir LinkedIn stratejisi uygulamalarını sağlamak amacıyla kullanıma sunulan bu panelin etkili olup olmayacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

KAYNAKWERSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler